DAY 2 HARROWS PRO TOUR BAROOGA SPORTS CLUB

Pro Tour #21
Barooga Sports Club NSW
Saturday 1st June 2019
Knockout Best of 11 Legs
70 Players in attendance

Final
Damon Heta 5-6 Haupai Puha

Top 4
Damon Heta 6-1 Ben Robb
James Bailey 4-6 Haupai Puha

Top 8
Damon Heta 6-2 Mick Lacey
Steve Fitzpatrick 0-6 Ben Robb
James Bailey 6-1 Robbie King
Haupai Puha 6-1 Lucas Cameron

Top 16
Damon Heta 6-0 Brendan McCausland
Mick Lacey 6-4 Bill Aitken
Steve Fitzpatrick 6-5 Brody Klinge
Ben Robb 6-1 Tic Bridge
James Bailey 6-0 Mark Taafe
Robbie King 6-3 Gordon-Glen Mathers
Haupai Puha 6-1 Dave Hanel
Brad Thorp 1-6 Lucas Cameron

Top 32
Damon Heta 6-1 C;ayton Collins
Brendan McCausland 6-5 Liam McLennan
Mick Lacey 6-2 Alex Evans
Bill Aitken 6-0 Jamie Hales
Steve Fitzpatrick 6-0 Brendon Weening
Brody Klinge 6-3 Jordan Ford
Ben Robb 6-0 Ronald Holmes
Raymond O’Donnell 3-6 Tic Bridge
James Bailey 6-2 Laurie Loch
Mark Taafe 6-3 Amanda Loch
Robbie King 6-1 Brad Johnson
Gordon-Glen Mathers 6-0 Sam Hickson
Haupai Puha 6-2 Dave Littleboy
Shane Tichoswitch 4-6 Dave Hanel
Koha Kokiri 4-6 Brad Thorp
Lucas Cameron 6-1 Rebekah Promnitz

Top 64
Damon Heta 6-2 Willy Kimura
Clayton Collins 6-2 Brett Birthistle
Brendan McCausland 6-5 David Stanley
Jamie Rundle 3-6 Liam McLennan
Mick Lacey 6-1 Adam Faulkner
Lisa Sandham 1-6 Alex Evans
Bill Aitken 6-1 Corey Naumann
Matt Clarke 5-6 Jamie Hales
Steve Fitzpatrick 6-0 Jason Sandham
Mike Bonser 0-6 Brandon Weening
Tim Pusey 4-6 Brody Klinge
Jordan Ford 6-2 Jason Fraiser
Ben Robb 6-5 Michael Cassar
Jess Smiley 1-6 Ronald Holmes
Raymond O’Donnell 6-0 Jayne Marshall
Tic Bridge 6-5 Andy Pinder
James Bailey 6-1 Brayden Sperling
Anthony Sennett 0-6 Laurie Loch
Ryan Lynch 1-6 Mark Taafe
Marcus Cox 5-6 Amanda Loch
Robbie King 6-1 Dale Burton-Pye
John Bunyard 5-6 Brad Johnson
Gordon-Glen Mathers 6-0 Paige Jordan
Donna Barrington 2-6 Sam Hickson
Haupai Puha 6-2 Peter Sutton
Jack Devries 5-6 Dave Littleboy
Shane Tichoswitch 6-1 Kayleigh Johnson
Dave Hanel 6-1 Vanessa James
Koha Kokiri 6-2 Mick Anderson
Jason Barnes 1-6 Brad Thorp
Rhys Mathewson 1-6 Lucas Cameron
Rebekah Promnitz 6-5 Brad Horton

Prelims
Tony Welland 3-6 Willy Kimura
Jason Sandham 6-3 Jodie Jordan Jago
Michael Cassar 6-0 Abbey Justice
Ian Dargan 2-6 Brayden Sperling
Peter Sutton 6-1 Trevor Crooke
Mick Anderson 6-2 Brandan Durstan

Pro Tour #20
Barooga Sports Club NSW
Saturday 1st June 2019
Knockout Best of 11 Legs
71 Players in attendance

Final
Damon Heta 6-3 Koha Kokiri

Top 4
Damon Heta 6-5 Steve Fitzpatrick
Robbie King 5-6 Koha Kokiri

Top 8
Damon Heta 6-3 Mick Lacey
Steve Fitzpatrick 6-1 Ben Robb
Ryan Lynch 1-6 Robbie King
Haupai Puha 4-6 Koha Kokiri

Top 16
Damon Heta 6-4 Brendan McCausland
Mick Lacey 6-1 Bill Aitken
Steve Fitzpatrick 6-2 Tic Bridge
Ben Robb 6-3 Raymond O’Donnell
James Bailey v Ryan Lynch
Robbie King 6-5 Gordon-Glen Mathers

Top 32
Damon Heta 6-0 Jordan Ford
Brendan McCausland 6-2 Jamie Hales
Mick Lacey 6-1 Lucas Cameron
Bill Aitken 6-5 Dave Littleboy
Steve Fitzpatrick 6-3 Adam Faulkner
Brayden Sperling 2-6 Tic Bridge
Ben Robb 6-0 Ronald Homes
Raymond O’Donnell 6-3 David Stanley
James Bailey 6-1 Donna Barrington
Ryan Lynch 6-4 Brad Johnson
Robbie King 6-0 Rebekah Promnitz
Gordon-Glen Mathers 6-0 Mark Taafe
Haupai Puha 6-0 Paul Campbell
Shane Tichoswitch 6-1 Andy Pinder
Koha Kokirir 6-1 Willy Kimura
Rhys Mathewson 6-5 Mike Bonser

Top 64
Damon Heta 6-1 Liam McLennan
Clayton Collins 2-6 Jordan Ford
Brendan McCasuland 6-0 Amanda Loch
Brendon Durston 0-6 Jamie Hales
Mick Lacey 6-1 Marcus Cox
Tony Welland 0-6 Lucas Cameron
Bill Aitken 6-0 Corey Naumann
Dave Littleboy 6-2 Brad Horton
Steve Fitzpatrick 6-3 Ian Dargan
Adam Faulkner 6-0 Sam Hickson
Tim Pusey 5-6 Brayden Sperling
Jack Devries 3-6 Tic Bridge
Ben Robb 6-4 Peter Sutton
Jodie Jordan Jago 0-6 Ronald Holmes
Raymond O’Donnell 6-0 Jason Sandham
Vanessa James 1-6 David Stanley
James Bailey 6-3 Trevor Crooke
Paige Jordan 2-6 Donna Barrington
Ryan Lynch 6-4 Brad Thorp
Brad Johnson 6-1 Jason Fraiser
Robbie King 6-1 Brandon Weening
Jess Smiley 1-6 Rebekah Promnitz
Gordon-Glen Mathers 6-4 Michael Cassar
Dave Hanel 4-6 Mark Taafe
Haupai Puha 6-5 Jamie Rundle
Paul Campbell 6-0 Jayne Marshall
Shane Tichoswitch 6-2 Alex Evans
Andy Pinder 6-0 Matt Clarke
Koha Kokiri 6-2 Mick Anderson
Brett Birthistle 2-6 Willy Kimura
Rhys Mathewson 6-5 Laurie Loch
Mike Bonser 6-3 Brody Klinge

Prelims
Liam McLennan 6-0 Jason Barnes
Ian Dargan 6-0 Lisa Sandham
Peter Sutton 6-0 Abbey Justice
Kayleigh Johnson 4-6 Trevor Crooke
John Bunyard 2-6 Brandon Weening
Dale Burton-Pye 4-6 Jamie Rundle
Anthony Sennett 0-6 Mick Anderson