DPA CHALLENGE TOUR

The DPA Challenge Tour commences this weekend at various venues around the country

Pine Rivers Darts Club - QLD
Pritchard’s Hotel - NSW
Mollymook Beach Bowls & Recreation Club - NSW
Young Sports Club - NSW/ACT
Sunbury -VIC
Murray Bridge Darts Club - SA

2 events per day
Round Robin to 16 Knockout - am
Straight Knockout - pm

Mollymook Beach Bowls & Recreation Club

Challenge Tour #1
Round Robin to Knockout
17 Players

Final
Russell Northy 3-5 Danny Watson

Final 4
Russell Northy 4-2 Dave Boyle
Danny Watson 4-3 Rodney Plumb

Final 8
Russell Northy 4-0 Darren Wolter-Gumley
Dave Boyle 4-0 Alfred Wyatt
Danny Watson 4-1 Gary McGregor
Matt Craig 3-4 Rodney Plumb

Final 16
Russell Northy 4-0 Jamie Apps
Alan Shapley 0-4 Darren Wolter-Gumley
Dave Boyle 4-1 Malcolm Lee
Alfred Wyatt 4-1 Richard Barwell
Danny Watson 4-1 Bjorn Saye
Gary McGregor 4-1 Bruce Bailey
Matt Craig 4-3 Jamie Watson
Satcher McClellan 1-4 Rodney Plumb

Board 1
Matt Craig
Gary McGregor
Jamie Apps
Bruce Bailey
1st – Matt Craig
2nd – Gary McGregor
3rd – Bruce bailey
4th – Jamie Apps

Board 2
Richard Barwell
Alfred Wyatt
Danny Watson
Malcolm Lee
1st – Danny Watson
2nd – Alfred Wyatt
3rd – Richard Barwell
4th – Malcolm Lee

Board 3
Alan Shapley
Russell Northy
Darren Wolter-Gumley
Jamie Watson
1st – Russell Northy
2nd – Alan Shapley
3rd – Darren Wolter-Gumley
4th – Jamie Watson

Board 4
Bjorn Saye
Stuart Hart
Rodney Plumb
Satcher McClelland
Dave Boyle
1st – Dave Boyle
2nd – Satcher McClelland
3rd – Rodney Plumb
4th - Bjorn Saye

Pine Rivers
Challenge Tour #2

Final
Tylor Horvat 0-5 Jamie Rundle

Final 4
Tylor Horvat 4-1 Bob Schroder
Jovan Tipuna 1-4 Jamie Rundle

Final 8
Tony Davy 1-4 Tylor Horvat
Alex Devaney 1-4 Bob Schroder
Ronald Holmes 1-4 Jovan Tipuna
Jamie Rundle 4-0 Mick Garwood

Final 16
Dave Evans 2-4 Tony Davy
Ky Smith 3-4 Tylor Horvat
Alex Devaney 4-0 Jackson Davis
Bob Schroder 4-2 Stuart Leach
Ronald Holmes 4-2 Peter Willmont
Arthur Gaunt 0-4 Jovan Tipuna
Phillip Moffert 1-4 Jamie Rundle
Jimmy Raroa 2-4 Mick Garwood

Final 32
Colin Shaw 2-4 Dave Evans
Tony Davy 4-2 Ben Matthews
Renata Leach 2-4 Ky Smith
Tylor Horvat 4-2 Jamie Rea
Alex Devaney 4-3 Steve Luke
Abbey James 0-4 Jackson Davis
Bob Schroder 4-1 Steve Henare
Luke Hughes 0-4 Stuart Leach
Brant Smith 3-4 Ronald Holmes
Alan Walters 1-4 Peter Willmont
Paul Lacey 2-4 Arthur Gaunt
Jessica Smiley 1-4 Jovan Tipuna
Adam Reynolds 1-4 Phillip Moffert
Pat Ingram 0-4 Jamie Rundle
Jimmy Raroa 4-0 Andrew Brown
David Littleboy 2-4 Mick Garwood

Final 64
Sharon Keogh 1-4 Colin Shaw
Dave Evans 4-0 Jackson Foster
Tony Davy v BYE
Ben Matthews 4-3 Ann Lacey
Renata Leach 4-2 Brendan Miller
Donovan Lottering 2-4 Ky Smith
Tylor Horvat 4-3 Chris Rowe
Jamie Rea v BYE
BYE v Alex Devaney
Steve Luke 4-0 Natasha James
Abbey James v BYE
Jeff Doyle 0-4Jackson Davis
Bob Schroder 4-0 Chris Roberts
Steve Henare 4-0 Derek Wade
BYE v Luke Hughes
Tony Blagden 1-4 Stuart Leach
Brant Smith 4-0 Wayne Leslie
Ronald Holmes v BYE
Alan Walters 4-0 Lee Doyle
Thomas Justice 3-4 Peter Willmont
BYE v Paul Lacey
Dave Hampshire 2-4 Arthur Gaunt
Jessica Smiley 4-3 Leo Dela Cruz
Tiara Rosa 0-4 Jovan Tipuna
Adam Reynolds 4-0 Morris Hill
Phillip Moffert 4-0 Willy Kimura
BYE v Pat Ingram
Jamie Rundle 4-1 Dave Smith
Jimmy Raroa 4-0 Jessie James
Andrew Brown 4-0 Beau McCrae
BYE v David Littleboy
David Ward 3-4 Mick Garwood

Mollymook
Challenge Tour #2

Final
Rodney Plumb 5-2Russell Northy

Final 4
Gary McGregor 3-4 Rodney Plumb
Darren Wolter-Gumley 1-4 Russell Northy

Final 8
Bjorn Saye 0-4 Gary McGregor
Rodney Plumb 4-0 Malcolm Lee
Darren Wolter-Gumley 4-3 Satcher McLellan
Matt Craig 3-4 Russell Northy

Final 16
Bjorn Saye 4-2 Alan Shapley
Gary McGregor 4-3 Richard Barwell
Alfred Wyatt 1-4 Rodney Plumb
Malcolm Lee 4-1 Stuart Hart
Darren Wolter-Gumley 4-1 Danny Watson
Bruce Bailey 3-4 Satcher McLellan
Jamie Watson 1-4 Matt Craig
Dave Boyle 3-4 Russell Northy

Prelim
Bjorn Saye 4-2 Jamie Apps

Murray Bridge Darts Club
Challenge Tour #1
Round Robin to Knockout
10 Players

Final
Kevin Young 3-5 Scott Goold

Final 4
Kevin Young 4-3 Darren Young
Scott Goold 4-3 Deb Leonard

Final 8
Kevin Young 4-0 Michael Beasley
Wendy Broadbent 3-4 Darren Young
Scott Goold 4-0 Michael Nicholls
Deb Leonard 4-1 Alex Cunnigham

Board 1
Darren Young
Michael Nicholls
Debra Leonard
Aaron Watkins
Kevin Young
1st – Kevin Young
2nd – Debra Leonard
3rd – Darren Young
4th – Michael Nicholls

Board 2
Michael Beasley
Wendy Broadbent
Dennis Gatehouse
Alex Cunnigham
Scott Goold
1st – Scott Goold
2nd – Wendy Broadbent
3rd – Alex Cunningham
4th – Michael Beasley

Murray Bridge
Challenge Tour #2

Final
Debra Leonard 3-5 Kevin Young

Final 4
Debra Leonard 5-3 Wendy Broadbent
Scott Goold 2-5 Kevin Young

Final 8
Darren Young 4-5 Debra Leonard
Alex Cunningham 4-5 Wendy Broadbent
Scott Goold 5-1 Michael Nicholls
Michael Beasley 1-5 Kevin Young

Final 16
Darren Young v BYE
Aaron Watkins 0-5 Debra Leonard
BYE v Alex Cunningham
Wendy Broadbent v BYE
Scott Goold v BYE
Michael Nicholls 5-4 Dennis Gatehouse
BYE v Michael Beasley
Kevin Young v BYE

Pine Rivers Darts Club
Challenge Tour #1
Round Robin to Knockout
55 Players

Final
Jamie Rundle 5-4 Tony Davy

Final 4
David Ward 0-4 Jamie Rundle
Tony Davy 4-3 Dave Marshall

Final 8
Paul Lacey 2-4 David Ward
Jackson Davies2-4 Jamie Rundle
Tony Davy 4-2 David Evans
Dave Marshall 4-3 Jimmy Raroa

Final 16
Jamie Rea 1-4 Paul Lacey
Dovovan Lottering 1-4 David Ward
Jackson Davies 4-1 Thomas Justice
Jamie Rundle 4-1 Steve Luke
Tony Davy 4-1 Stu Leach
David Evans 4-0 Pat Ingram
Dave Littleboy 1-4 Dave Marshall
Alan Waters 0-4 Jimmy Raroa

Final 32
Jamie Rea 3-0 Ann Lacey
Paul Lacey 3-2 Bob Schroder
Dovovan Lottering 3-2 Chris Rowe
David Ward 3-0 Phillip Moffart
Jackson Davies 3-2 Adam Reynolds
Arthur Gaunt 1-3 Thomas Justice
Jamie Rundle 3-0 Brent Smith
Chris Roberts 0-3 Steve Luke
Tony Davy 3-0 Ky Smith
Stu Leach 3-1 Andrew Brown
David Evans3-0 Jovan Tipuna
Pat Ingram 3-0 Brendan Miller
Dave Littleboy 3-2 Steve Henare
Dave Marshall 3-0 Alex Devaney
Mick Garwood 1-3 Allan Waters
Jimmy Raroa 3-0 Beau McCrae

Board 1
Sharon Keogh
Ky Smith
Jamie Rundle
Dave Marshall
Taylor Horvat
1st – Jamie Rundle
2nd – Dave Marshall
3rd – Dave Marshall
4th - Ky Smith

Board 2
Abbey Justice
David Ward
Alex Devaney
Brant Smith
Jessie James
Jessica Smiley
Tony Davy
1st – Tony Davy
2nd – David Ward
3rd – Alex Devaney
4th - Brant Smith

Board 3
Bob Schroder
Colin Shaw
Jimmy Raroa
Jovan Tipuna
Jackson Davis
Leo Dela Cruz
Natasha James
1st – Jackson Davis
2nd – Jimmy Raroa
3rd – Bob Schroder
4th - Jovan Tipuna

Board 4
Lee Dolye
Stuart Leach
David Smith
Steve Luke
Jamie Rea
Allan Walters
Renata Leach
1st – Jamie Rea
2nd – Stuart Leach
3rd – Steve Luke
4th - Allan Walters

Board 5
Chris Roberts
Andrew Brown
Peter Willmont
Luke Hughes
Tiara Rosa
Mick Garwood
Ann Lacey
1st – Mick Garwood
2nd – Chris Roberts
3rd – Andrew Brown
4th - Ann Lacey

Board 6
Dave Hampshire
Steve Henare
Donovan Lottering
Morris Hill
Thomas Justice
Pat Ingram
Ben Matthews
1st – Donovan Lottering
2nd – Pat Ingram
3rd – Thomas Justice
4th - Steve Henare

Board 7
Ronald Holmes
Derek Wade
Paul Lacey
Tony Blagden
Adam Reynolds
David Evans
Beau McCrae
1st – David Evans
2nd – Paul Lacey
3rd – Beau McCrae
4th - Adam Reynolds

Board 8
Chris Rowe
Dave Littleboy
Jackson Forester
Arthur Gaunt
Jeff Doyle
Wayne Leslie
Brendan Miller
1st – Dave Littleboy
2nd – Arthur Gaunt
3rd – Brendan Miller
4th - Chris Rowe

Pine Rivers
Challenge Tour #2

Final
Tylor Horvat 0-5 Jamie Rundle

Final 4
Tylor Horvat 4-1 Bob Schroder
Jovan Tipuna 1-4 Jamie Rundle

Final 8
Tony Davy 1-4 Tylor Horvat
Alex Devaney 1-4 Bob Schroder
Ronald Holmes 1-4 Jovan Tipuna
Jamie Rundle 4-0 Mick Garwood

Final 16
Dave Evans 2-4 Tony Davy
Ky Smith 3-4 Tylor Horvat
Alex Devaney 4-0 Jackson Davis
Bob Schroder 4-2 Stuart Leach
Ronald Holmes 4-2 Peter Willmont
Arthur Gaunt 0-4 Jovan Tipuna
Phillip Moffert 1-4 Jamie Rundle
Jimmy Raroa 2-4 Mick Garwood

Final 32
Colin Shaw 2-4 Dave Evans
Tony Davy 4-2 Ben Matthews
Renata Leach 2-4 Ky Smith
Tylor Horvat 4-2 Jamie Rea
Alex Devaney 4-3 Steve Luke
Abbey James 0-4 Jackson Davis
Bob Schroder 4-1 Steve Henare
Luke Hughes 0-4 Stuart Leach
Brant Smith 3-4 Ronald Holmes
Alan Walters 1-4 Peter Willmont
Paul Lacey 2-4 Arthur Gaunt
Jessica Smiley 1-4 Jovan Tipuna
Adam Reynolds 1-4 Phillip Moffert
Pat Ingram 0-4 Jamie Rundle
Jimmy Raroa 4-0 Andrew Brown
David Littleboy 2-4 Mick Garwood

Final 64
Sharon Keogh 1-4 Colin Shaw
Dave Evans 4-0 Jackson Foster
Tony Davy v BYE
Ben Matthews 4-3 Ann Lacey
Renata Leach 4-2 Brendan Miller
Donovan Lottering 2-4 Ky Smith
Tylor Horvat 4-3 Chris Rowe
Jamie Rea v BYE
BYE v Alex Devaney
Steve Luke 4-0 Natasha James
Abbey James v BYE
Jeff Doyle 0-4Jackson Davis
Bob Schroder 4-0 Chris Roberts
Steve Henare 4-0 Derek Wade
BYE v Luke Hughes
Tony Blagden 1-4 Stuart Leach
Brant Smith 4-0 Wayne Leslie
Ronald Holmes v BYE
Alan Walters 4-0 Lee Doyle
Thomas Justice 3-4 Peter Willmont
BYE v Paul Lacey
Dave Hampshire 2-4 Arthur Gaunt
Jessica Smiley 4-3 Leo Dela Cruz
Tiara Rosa 0-4 Jovan Tipuna
Adam Reynolds 4-0 Morris Hill
Phillip Moffert 4-0 Willy Kimura
BYE v Pat Ingram
Jamie Rundle 4-1 Dave Smith
Jimmy Raroa 4-0 Jessie James
Andrew Brown 4-0 Beau McCrae
BYE v David Littleboy
David Ward 3-4 Mick Garwood

Pritchards Hotel
Challenge Tour #1
Round Robin to Knockout
28 Players

Final
Kerry Allen 5-1 Wayne Blair

Final 4
Chad Kainuku 0-4 Kerry Allen
Wayne Blair 4-3 James Doherty

Final 8
Moses Kainuku 3-4 Chad Kainuku
Kerry Allen 4-1 Ian Sobey
Dallas Brettle 3-4 Wayne Blair
James Doherty 4-0 Paul Neighbour

Final 16
Moses Kainuku 4-0 Jamie Stokes
Mitchell Turner 1-4 Chad Kainuku
Kerry Allen 4-1 Luke Hudson
Nathan Walsh 2-4 Ian Sobey
Dallas Brettle 4-1 Fran Shore
Wayne Blair 4-0 Craig Hussey
James Doherty 4-1 Luke Wilson
Paul Neighbour 4-0 Jamie Budd

Board 1
Kerry Allen
Jamie Stokes
Daniel Oleary
Bryce Edwards
Ian Sobey
Margaret Eagers
Paul Neighbour
1st - Kerry Allen
2nd - Paul Neighbour
3rd - Ian Sobey
4th - Jamie Stokes

Board 2
Wayne Blair
Chad Kainuku
Moses Kainuku
Knightyn Manu-Knuckey
Sapphire Allen
Luke Wilson
Andrew Casson
1st - Moses Kainuku
2nd - Wayne Blair
3rd - Chad Kainuku
4th - Luke Wilson

Board 3
Garry Mann
James Doherty
Scott Lyzwa
Mitchell Turner
Jamie Budd
Frances Shore
Ryan Milich
1st - James Doherty
2nd - Mitch Turner
3rd - Jamie Budd
4th - Fran Shore

Board 4
Luke Hudson
Mark Balbi
Craig Hussey
Scotty Harlor
Dallas Brettle
Nathan Reed
Nathan Walsh
1st - Dallas Brettle
2nd - Nathan Walsh
3rd - Craig Hussey
4th - Luke Hudson

Pritchard’s Hotel
Challenge Tour #2
Straight Knockout

Final
James Doherty 5-4 Zinzan Culshaw

Final 4
Ian Sobey 1-5 James Doherty
Fran Shore 1-5 ZinZan Culshaw

Final 8
Ian Sobey 5-1 Paul Neighbour
Bryce Edwards 1-5 James Doherty
Fran Shore 5-2 Ryan Milich
ZinZan Culshaw 5-2 Chad Kainuku

Final 16
Paul Neighbour 5-3 Kerry Allen
Ian Sobey 5-3 Wayne Blair
Bryce Edwards 5-0 Sapphire Allen
James Doherty 5-3 Jamie Budd
Frances Shore 5-3 Andrew Casson
Ryan Milich 5-2 Moses Kainuku
Zinzan Culshaw 5-1 Nathan Reed
Daniel O’leary 2-5 Chad Kainuku

Final 32
Paul Neighbour v Bye
Kerry Allen 5-1 Dallas Brettle
Luke Wilson 0-5 Wayne Blair
Ian Sobey 5-0 Margaret Eagers
Bryce Edwards v Bye
Sapphire Allen 5-3 Nathan Walsh
James Doherty 5-2 Craig Hussey
Jamie Budd 5-1 Jamie Stokes
Frances Shore v Bye
Andrew Casson 5-1 Scott Lyzwa
Knightyn Manu Knuckey 0-5 Moses Kainuku
Ryan Milich 5-2 Garry Mann
Mitchell Turner 2-5 Zinzan Culshaw
Nathan Reed 5-1 Luke Hudson
Daniel O’leary 5-4Scotty Harlor
Chad Kainuku 5-0 Mark Bal

Sunbury Social Club
Challenge Tour #1
Round Robin to Knockout
28 Players

Final
Dean Gibbs 3-5 Brody Klinge

Final 4
Dean Gibbs 4-2 Kjell Ove Almeland
Aaron Bradley 0-4 Brody Klinge

Final 8
Dean Gibbs 4-2 Joel Potter
Russell Verlinden 3-4 Kjell Ove Almeland
Troy Jackson 3-4 Aaron Bradley
Brody Klinge 4-1 Cooper O’Shannassy

Final 16
Dean Gibbs 4-2 Steven Fox
Joel Potter 4-0 Kayleigh Johnson
Russell Verlinden 4-0 Terry King
Kjell Ove Almeland 4-0 Michael Mikhail
Troy Jackson 4-3 Kate Gifford
Jamie Brown 3-4 Aaron Bradley
Brody Klinge 4-0 Helen Taylor
Cooper O’Shannassy 4-3 Issak Ttiantafillidis

Board 1
BYE
Dean Gibbs
Tony Birtwhistle
Steven Fox
1st – Dean Gibbs
2nd – Steven Fox

Board 2
BYE
Kayleigh Johnson
Lisa Sandham
Joel Potter
1st – Joel Potter
2nd – Kayleigh Johnson

Board 3
BYE
Terry King
Patrick Dargan
Russell Verlinden
1st – Patrick Dargan
2nd – Terry King
3rd – Russell Verlinden

Board 4
BYE
Curt Hivatek
Michael Mikhail
Kjell Ove Almeland
1st –Kjell Ove Almeland
2nd- Michael Mikhail

Board 5
Daniel Tan
Kate Gifford
Troy Jackson
Deb Quinn
1st – Troy Jackson
2nd – Kate Gifford

Board 6
Aaron Bradley
Brendan Quinn
Jamie Brown
Marshall Jarvis
1st – Jamei Brown
2nd – Aaron Bradley

Board 7
Brody Klinge
Helen Taylor
Hayden Psaitis
Andrew Synot
1st – Brody Klinge
2nd – Helen Taylor

Board 8
Jason Sandham
Cooper O’Shannassy
Matthew Sciberras
Issak Triantafillidis
1st - Cooper O’Shannassy
2nd - Issak Triantafillidis

Sunbury
Challenge Tour #2

Final
Marshall Jarvis 0-5 Kjell Ove Almeland

Final 4
Pat Dargan 2-5 Marshall Jarvis
Kjell Ove Almeland 5-4 Dean Gibbs

Final 8
Pat Dargan 5-1 Steven Fox
Kayleigh Johnson 1-5 Marshall Jarvis
Brody Klinge 4-5 Kjell Ove Almeland
Dean Gibbs 5-0 Hayden Psaltis

Final 16
Pat Dargan 5-0 Andrew Synot
Steven Fox 5-4 Tony Birtwhistle
Terry King 4-5 Kayleigh Johnson
Issak Triantafillidis 0-5 Marshall Jarvis
Daniel Tan 3-5 Brody Klinge
Kjell Ove Almeland 5-0 Aaron Bradley
Dean Gibbs 5-2 Troy Jackson
Hayden Psaltis 5-2 Deb Quinn

Final 32
Pat Dargan v BYE
Jason Sandham 3-5 Andrew Synot
Steven Fox 5-0 Brendan Quinn
Tony Birtwhistle 5-2 Cooper O’Shannasy
Jamie Brown 2-5 Terry King
Curt Horvatek 4-5 Kayleigh Johnson
Issak Triantafillidis 5-0 Lisa Sandham
Marshall Jarvis v BYE
Daniel Tan v BYE
Helen Taylor 1-5 Brody Klinge
Kjell Ove Almeland 5-1 Kate Gifford
Michael Mikhail 1-5 Aaron Bradley
Dean Gibbs 5-4 Russell Verlinden
Matthew Sciberras 1-5 Troy Jackson
Hayden Psaltis 5-2 Joel Potter
Deb Quinn v BYE

Young Services Club
Challenge Tour #1
Round Robin to Knockout
26 Players

Final
Anthony Hatch 2-5 Joshua Townsend

Final 4
Anthony Hatch 4-3 Steve Luby
Rod Crawford 3-4 Joshua Townsend

Final 8
Mitch Bawden 3-4 Anthony Hatch
Steve Luby 4-1 Daniel Sim
Adam Faulkner 2-4 Rod Crawford
Joshua Townsend 4-2 Greg LeStrange

Final 16
Mitch Bawden 4-3 Teresa Hore
Anthony Hatch 4-0 Brady LeStrange
Mick Lean 3-4 Steve Luby
Daniel Sim 4-1 Adam Harvey
Adam Faulknre 4-1 Dean Leannan
Rod Crawford 4-3 Jean-Pierre Van Der Westhuizen
Joshua Townsend 4-2 Ian Barrett
Greg LeStrange 4-1 Paul Rose

Board 1
BYE
Mitch Bawden
John Taylor
Paul Rose
1st – Mitch Bawden
2nd – Paul Rose

Board 2
BYE
John Laybutt
Jean-Pierre Van Der Westhuizen
Mick Lean
1st – Mick Lean
2nd - Jean-Pierre Van Der Westhuizen

Board 3
BYE
Jason Mudge
Adam Harvey
Adam Faulkner
1st – Adam Faulkner
2nd – Adam Harvey

Board 4
BYE
Steve Luby
Jason Mazoudier
Rod Crawford
1st – Rod Crawford
2nd – Steve Luby

Board 5
BYE
Mihi Reid
Ian Barrett
Anthony Hatch
1st – Anthony Hatch
2nd – Ian Barrett

Board 6
BYE
Dean Lannan
Phillip Selick
Daniel Sim
1st – Daniel Sim
2nd – Dean Lennan

Board 7
Alison Cox
Teresa Hore
Greg Le Strange
Franz Bartels
1st – Greg LeStrange
2nd – Teresa Hore

Board 8
Bob Berg
Brodie Walker
Joshua Townsend
Brady Le Strange
1st – Joshua Townsend
2nd – Brady LeStrange

Young Services
Challenge Tour #2

Final
Greg LeStrange 5-6 Joshua Townsend

Final 4
Jason Mudge 1-6 Greg LeStrange
Joshua Townsend 6-2 Steve Luby

Final 8
Jason Mudge 6-3 Rod Crawford
Anthony Hatch 4-6 Greg LeStrange
Joshua Townsend 6-1 Daniel Sim
Steve Luby 6-0 Ian Barrett

Final 16
John Taylor 2-6 Jason Mudge
Rod Crawford 6-2 Paul Rose
Phillip Sellick 3-6 Anthony Hatch
Greg LeStrange 6-3 Mitch Bawden
Mick Lean 3-6 Joshua Townsend
Franz Bartels 2-6 Daniel Sim
Adam Faulkner 5-6 Steve Luby
Ian Barrett 6-1 Adam Harvey

Final 32
Jason Mazoudier 4-6 John Taylor
Jason Mudge v BYE
John Laybutt 3-6 Rod Crawford
Paul Rose v BYE
Phillip Sellick 6-2 Brady LeStrange
Anthony Hatch v BYE
Dean Lennan 1-6 Greg LeStrange
Mitch Bawden v BYE
Mick Lean 6-0 Jean-Pierre Van Der Westhuizen
Joshua Townsend v BYE
Franz Bartels 6-3 Bob Berg
Daniel Sim v BYE
Adam Faulkner 6-1 Mihi Reid
Brodie Walker 0-6 Steve Luby
Teresa Hore 2-6 Ian Barrett
Adam Harvey 6-1 Alison Cox